Rodinný cirkus

This news article is already more than five years old, it may not contain current information. » Open the latest news

Workshop Family Cirkus vychází z metodiky cirkomotorika Riky Taeymans, která po desetiletí provozuje cirkusovou školu v Belgii.

Během našeho setkání se formou společné hry zaměříme na uvědomění si vlastního těla zejména technik, které jsou potřeba v akrobacii (zpevnění středu, zabalení)

Podle věku a schopností účastníků postupně vyzkoušíme náročnější prvky. Seznámíme se také s několika žonglovacími hračkami a naučíme se základy žonglování s každou z nich.

Důležitým prvkem celého workshopu je společný práce rodičů s dětmi. Zažijeme okamžiky společného risku a následného úspěchu. Věřím, že tak můžeme prohloubit a obohatit vzájemný vztah rodičů a dětí v novém kontextu.

 

Lektoři:

Robert Janč – v rámci organizace Zdravotní klaun vede od r. 2010 sociálně cirkusové projekty v dětských léčebnách, absolvoval seminář Family Circus s Rikou Taemans a je občasným lektorem tohoto kurzu v Cirqueonu, centru pro nový cirkus.

 

Cécile da Costa – tanečnice a zpěvačka. Vede pohybové a taneční workshopy pro děti i dospělé. Několik let organizovala ve Francii umělecké a kulturní aktivity pro rodiny s dětmi.


 FOTOGRAFIE Z MINULÉHO SETKÁNÍ:

/aktuality/99

Back to homepage