Naši lidé

Content of this page is not available in selected language (en).

Hana Bozděchová

Jóga I., Jóga II.

Jógu cvičí už více než 15 let. Postupem času se jóga stala její dobrou přítelkyní a život bez ní si už dokáže jen stěží představit. A co ji jóga dává? Klid a mír v duši, zastavení se v čase. Je velmi aktivní člověk a jóga ji pomáhá k vnitřnímu zklidnění a zamyšlení. Zároveň posiluje i schránku - tělo, což je další významný přínos! I s dětmi ji jóga moc baví, učí ji vnímat věci jinak, barevněji. Energie máme občas příliš, ale divili byste se, jak jsou 10-leté děti schopné úžasně relaxovat!


Anna Czechmanová

Kreslení pro teenagery, Keramika začátečníci I., Keramika mírně pokročilí II., Keramika pro dospělé, Kreativní kroužek, Vaření, pečení II.

Ve školství působí více než 12 let. Vystudovala Ekonomickou SŠ a následně žila 1,5 roku ve Velké Británii, kde působila jako Aupair. Poté nastoupila na studium na ATVS Palestra - obor Pedagog volného času. Již při studiích působila jako lektorka výtvarných kroužků. Při mateřské dovolené dostudovala učitelství pro mateřské školy a následně nastoupila do soukromé školy, kde působila 4 roky. Tuto práci se rozhodla změnit a nastoupila do DDM v Kralupech, jako pedagog volného času. Zde působí dodnes. Jelikož je Anička tvůrčí, má na starosti výtvarné kroužky. Baví ji všechny výtvarné techniky a své zkušenosti se snaží předávat dětem. Díky své práci se aktivně zapojuje do pořádání různých akcí nejen pro děti. Anička se nebojí být tak trošku stále dítětem a to ji v její práci moc pomáhá.


Eva Čípková

Šití

Paní Eva je vyučena dámskou krejčovou, spolupracuje s českou výtvarníci pro kterou připravuji zakázkovou výrobu oděvů, přehlídky a další zajímavé projekty. V kurzech šití se naučíte jak opravit nebo upravit oblečení pro své nejbližší, nebo jak si ušít něco nového a originálního. Paní Čípková Vám ráda předá něco ze svých zkušeností.


Kristýna Hynková

Krůček II., Moderní tanec


Bc. Kristýna Viktorová

Výtvarné hrátky, Cvičeníčko I, Cvičeníčko II., Cvičeníčko III., Netradiční předškolák, Smyslohrátky

V současné chvíli působí v DDM jako pedagog volného času. Mezi její zájmy patří četba knih, tvoření, děti a zvířata.


Jitka Kubištová

Volejbal - mladší žákyně

Jitka pracuje jako asistentka ve státní správě. Trénování volejbalu se věnuje již 30 let. Vždy ji bavila práce s dětmi, jezdila na letní tábory jako praktikantka i jako vedoucí. Od malička má ráda sport a ke sportu vedu také obě své děti.


Věra Pokorná

Kytara I. začátečníci, Kytara II. pokročilí, Kytara III. pokročilí

Hře na kytaru se věnuje 9 let. Mezi další zájmy patří hra na klavír a sport. Během letních se prázdnin se účastní jako vedoucí letních táborů v DDM.


Barbora Purnochová

Taneční hýbání I., Taneční hýbání II., Moderní tanec s Bárou

Barča tancuje od svých tří let a měla možnost si vyzkoušet velké množství tanečních stylů. Posledních 7 let se věnuje převážně stylům contemporary a fusion. Nyní působí v soutěžní složce Vivid Dance Company a již druhým rokem studuje na vysoké škole obor učitelství pro první stupeň a speciální pedagogiku. Taneční kroužky vede už pátým rokem.


Miroslava Šmídová

Krok za krokem

Mirka je členkou taneční skupiny Naděje.


Libuše Krbec

Míčové hry, Barvička, Hip Hop, Základy latinskoamerických tanců pro jednotlivce, Krůček III., Lego


Světlana Nováková

Relaxační cvičení


Barbora Vítková

Vaříme s předškoláky


Hana Štibingerová

Street dance - děti

Tanečnímu stylu street dance se věnuje od svých 13 let. Během tance nemusí myslet na žádné starosti a vnímá jen hudbu a sebe. Proto ji tanec baví a má ho ráda.


Martina Fejtová

Volejbal - starší žákyně


Soňa Votavová

Dramaťák se Soňou

Soňa vystudovala SpgŠ obor předškolní a mimoškolní pedagogika. V DDM vede dramatický kroužek, který vedla již v minulosti. Soňa sama dříve navštěvovala hodiny herectví, jelikož se před lety hlásila na DAMU. Děti vede k mluvenému slovu a dramatizaci, ale také i ke zpěvu a tanci s prvky muzikálu.


Tereza Špičková

Street dance Junioři A


Adéla Kohoutová

Street dance


Michaela Hiklová

Volejbal - přípravka starší

Míša je studentkou vysoké školy a ve svém volném čase se věnuje trénovaní volejbalu. Práce s dětmi ji vždy bavila a volejbal byl vždy jejím koníčkem. V současné době trénuje pomalu již 10 let. Do loňského roku byla aktivní hráčkou a nyní předává své zkušenosti jejím hráčkám.


Štěpánka Málková

Angličtina I. - zábavné doučování, Angličtina II. - zábavné doučování 


Zuzana Kadlecová

Francouzština pro začátečníky

V roce 2016 nastoupila na francouzskou střední školu a v roce 2021 složila francouzskou maturitu. Nyní v DDM působí jako lektorka francouzštiny pro začátečníky. Francouzský jazyk učí zábavnou formou, zaměřuje se hlavně na takovou slovní zásobu, která se ve Francii aktivně využívá. 

Ve svém volném čase se věnuje sportu a výcviku psů. Zároveň studuje na VŠCHT, obor management. 


Jaroslav Husák

Florball

Sportům se věnuje od ranného dětství- hokej, fotbal, atletika a v poslední době florball. Trénování dětí a mládeže se věnuje 8 let. Dva roky byl asistent hokejové přípravky HK Kralupy nad Vltavou a šestým rokem je trenérem mladších žáků v místním florbalovém oddílu Kralupy Wolves. Ke sportu vede od malička i své dvě děti.


Karel Janda

Programování A, Programování B

Programová s dětmi a výpočetní technice se věnuje už přes 40 let. Začínal s tím ještě ve Svazarmu, na počítačích PP06 i na sálových počítačích v Kaučuku. Pak přešel do domu dětí v Kralupech nad Vltavou, kde používá ve výuce osobní počítače i 3D tiskárnu. Zařazuje do výuky zajímavé programy /nejraději freeware, s možností počeštění/ . Děti ho jako externistu motivují každým rokem, práce s nimi ho velmi naplňuje i v důchodu. Většinu svého volného času věnuje svým vnoučatům.


Petr Krbec

Hip-hop dance I. - začátečníci, Hip-hod dance II. - pokročilí, Vaření, pečení I.

Tanci a hlavně hip hopu se věnuje již řadu let. V DDM působí již 16 let. Petr se snaží děti učit tanečnímu projevu, každým rokem připravujeme taneční choreografii, se kterou se pak zúčastňuje tanečních soutěží, především Středočeského tanečního poháru. S dětmi dosahuje vynikajících výsledků. Zatím každý rok postoupili do krajského kola a i tam se umístili na předních místech. Práce s dětmi ho baví a je rád, když jim může předávat své zkušenost.


Marcel Novák

Kickbox


Ing. František Seiner

Šachy - pokročilí

Již od malička ho ve škole velmi bavila matematika a později se staly jeho koníčkem také šachy. Už na gymnáziu vedl kroužek šachistů. Později pak pomáhal místním trenérům a již několik let předávám své zkušenosti dětem v DDM. Děti se pod jeho vedením zúčastňují různých turnajů, kde slaví i nemalé úspěchy.


Karel Slapnička

Aikido, sebeobrana

Aikido dělá od roku 1988, kdy v Kralupech založil první klub aikida. Před tím dělal judo, má 2 Dan v judu a 5 Dan Hombu dojo v aikidu. Judo dělal od 16 let a dostal se do VTJ Dukla Prostějov , kde a závodil 1 ligu. Karel je spoluzakladatel České Asociace Aikido, kde pracoval ve vedení jako vicepresident několik let a poté i jako president ČAA. Kroužky Aikida v DDM vede již 17 let. Mezi jeho koníčky patří stolní tenis, plavání, turistika. Dále  dlouhá léta trénoval fotbalovou mládež na Kralupsku. Rád se toulá po horách se svou ženou a má rád pohodové lidičky.


Petr Straka

Historický šerm


Michal Topinka

Badminton I., Badminton II., Stolní tenis

Michal se celý život věnuje sportům (lyžování, basketbal, badminton, stolní tenis, atletika atd.). Je trenérem mladších žáků v místním oddíle skiklub Kralupy. Za práci s dětmi v oblasti sportu dostal ocenění Čestný občan Kralup.


Vladimír Verner

Šachy - začátečníci

V DDM působí již 9 let. Rád předává své zkušenosti a vědomosti z oblasti šachů dětem. Učí je základům šachové hry, různým kombinacím a šachovým partiím. Práce s dětmi ho naplňuje a má ji moc rád.


Viktor Žuk

Olejomalba, Olejomalba II. a Keramika, sochařství


Jakub Kozelka

Digitální média


Mgr. Lukáš Moravec

Technika kolem nás


Prokop Klouček

Tenisová přípravka I., Tenisová přípravka II.


Jiří Štark

Klavírní školička I., Klavírní školička II., Klavírní školička III., Klavírní školička IV.


Pavel Pližingr

Fotograf - Klasická fotografie, kreslení světlem

Jako fotograf se našel v technice kreslení světlem. Při takovém focení člověk přestává vnímat okolí a soustředí se na volnost v tvorbě, vlastní myšlenky a dost často i na zimu. Na této technice je kouzelný fakt, že téměř komukoliv ukáže svou fotografii, tak si myslí, že je pan Pavel velice talentovaný na tvorbu v Photoshopu. Opak je však pravdou. Na jeho fotografiích probíhá jen velice limitovaný post proces.Této technice se věnuje již od roku 2016 a stále ho to baví. Rád předává své znalosti dál, protože se lidem otevírají nové možnosti pohledu na fotografii. Při jeho tvorbě používá fotografickou techniku Olympus/ OM System, která má v sobě i režimy určené přímo pro kreslení světlem, jehož je hrdým ambasadorem.


MUDr. Michal Kahle, Ph.D.

Robotika a umělá inteligence

Vystudoval medicínu a molekulární biologii na UK. Pracoval jako vědec, vývojář nemocničního informačního systému a specialista na screening chemických látek. Zabýval se programováním, analýzou obrazu a obsluhou robotické stanice pro automatizaci chemicko-biologických testů. Zajímá se o kognitivní vědy, strojové učení a umělou inteligenci. V současnosti pracuje jako vedoucí datové analýzy v IKEM. Preferuje a přispívá k open soudce software, primárně v jazyce Python.