Naši lidé

Content of this page is not available in selected language (en).

NAŠI EXTERNISTÉ

Hana Bozděchová

Aktuálně v DDM vede zájmové útvary Jóga I. (děti 9-12 let) a Jóga II. (děti 13-16 let). Sama říká: Jógu cvičím už více ne15 let. Postupem času se stala mou dobrou přítelkyní a život bez ní už si dokážu jen stěží představit. A co mi dává? Klid a mír v duši, zastavení se v čase(kterého se stále nedostává:-). Jsem velmi aktivní člověk a jóga mi pomáhá k vnitřnímu zklidnění a zamyšlení. Zároveň posiluje i schránku - tělo, což je další významný přínos! I s dětmi mě jóga moc baví, učí mě vnímat věci jinak, barevněji. Energie máme občas příliš, ale divili byste se, jak jsou 10-leté děti schopné úžasně relaxovat! 

Eva Čípková

V  Domě dětí a mládeže vede kurzy šití. Paní Eva je vyučena dámskou krejčovou, spolupracuje s českou výtvarníci pro kterou připravuji zakázkovou výrobu oděvů přehlídky a další zajímavé projekty. V kurzech šití se naučíte jak opravit nebo upravit oblečení pro své nejbližší, nebo jak si ušít něco nového a originálního. Paní Čípková Vám ráda předá něco ze svých zkušeností.

Kristýna Hynková

V DDM vede zájmový útvar Moderní tanec - začátečníci určený tanečnicím a tanečníků ve věku 9-13 let.

Bc. Gabriela Junášková

V DDM vede zájmový útvar Tvořivá grafická dílna (15 let a výše), Příprava na výtvarné SŠ (děti z 8. a 9. třídy ZŠ) a Klasická fotografie (děti 11-18 let)

Jitka Kubištová

Jitka pracuje jako asistentka ve státní správě. Trénování volejbalu se věnuje již 25 let. Vždy ji bavila práce s dětmi, jezdila na letní tábory jako praktikantka i jako vedoucí. Od malička má ráda sport a ke sportu vedu také obě své děti.  V DDM aktuálně vede zájmové útvary Volejbal - přípravka (děti 2.-3. třída) a Volejbal - mladší žáky (děti 6.-7. třída).

Kateřina Lamačová

Pochází z Otvovic, vystudovala vysokou školu obchodní v Praze, obor management leteckých podniků. Pracuje na letišti u bezpečnostní kontroly. Jejím největším koníčkem je zumba, které věnuje spoustu volného času. Tento druh tance ji naprosto uchvátil, jak skvělou hudbou , tak i skvělými krokovými variacemi. Udělala si veškeré kurzy a stala se instruktorem. Práci s dětmi se věnuje již čtvrtým rokem a velice ji baví. Miluje slunce, moře, léto, přírodu a čokoládu. Ráda tráví čas se svojí rodinou a přáteli. Její motto: Když nejde o život, jde o NIC. V DDM vede zájmový útvar Zumba pro děti.

Vendy Melková

V DDM vede zájmový útvar Dance with big girls určený dívkám ve věku 16 - 19 let. 

Věra Pokorná

 Již několik let se pravidelně účastní jako praktikant letního tábora DDM. Aktuálně vede v DDM zájmové útvary Kytara I. a II. určené dětem školního věku. Hře na kytaru se věnuje 9 let. Mezi další zájmy patří hra na klavír (10 let v ZUŠ) a tanec. Ve volném čase ráda sportuje.

Barbora Purnochová

V DDM vede zájmové útvary Taneční hýbání I. (děti 3-5 let) a Taneční hýbání (děti 5-6 let).

Miroslava Šmídová

V DDM vede zájmový útvar Moderní tanec určený tanečníkům a tanečnicím ve věku 12 - 19 let.

Eliška Vachalcová

Studuje odbornou školu ekonomickou v Kralupech nad Vltavou. V DDM trénuje street dance. Tanci se věnuje od svých 4 let, vystupovala a účastnila se amatérských soutěží. Později se pak začala věnovat i sportovnímu aerobiku, který dělala 6 let. Vyzkoušela i mnoho jiných sportů, ale vždy upřednostnila tanec. Od 12 let jezdila do pražského studia, kde měla možnost účastnit se republikových soutěží a poznat mnoho tanečních stylů. Nyní vede druhým rokem kroužek street dance v DDM. Snaží se pravidelně sportovat , ráda chodí posilovat, běhat či plavat. Jejím snem je cestovat a žít nějakou dobu v zahraničí. Snaží se žít přítomným okamžikem  a plnit si své sny.

Nikola Vojteková

Nikola naše děti učí klasickému stepu. O sobě říká toto: "Už od malička jsem ráda vystupovala a účastnila se různých soutěží. Začala jsem asi ve čtyřech letech aerobikem a pokračovala stepem ve skupině DIXI, kde jsem začala od osmi let. Tři roky jsem chodila do ZUŠ v Kralupech, kde jsem studovala populární zpěv se kterým jsem se tento rok účastnila už po šesté Kralupského Talentu. Zpěvu se dále věnuji a je jeden z mých nejoblíbenějších koníčků stejně tak jako step. Zkusila jsem mimo jiné i orientální tance a street dance s Eliškou Vachalcovou se kterou jsme se zúčastnily několika soutěží. Na Středočeském poháru jsme se umístily na 1. místě, tudíž jsme postoupili do krajského kola kde jsme skončily na krásném 3. místě. Snažím se myslet pozitivně a brát většinu věcí s nadhledem. Nikdy to není tak hrozné, jak to vypadá!"

 

Ing. Martin Czechman

V DDM vede nový kroužek Zábavný modelář. Modelařina je i v soukromí jeho velkým koníčkem. Své zkušenosti se snaží předávat dětem ve věku 8 - 15 let. 

Karel Janda

Programování s dětmi a výpočetní technice se věnuje už přes 30 let. Začínal s tím ještě ve Svazarmu, na počítačích PP06 i na sálových počítačích v Kaučuku. Pak přešel do domu dětí v Kralupech nad Vltavou, kde používá ve výuce osobní počítače z celé jejich historie. Zařazuje do výuky zajímavé programy /nejraději freeware, s možností počeštění/ . Děti ho jako externistu motivují každým rokem, práce s nimi ho velmi naplňuje a uvolňuje mu tak stress z jeho hlavního zaměstnání. Většinu svého volného času teď věnuje třem vnoučatům.

Petr Janoušek

Petr v DDM vede kroužek Street workoutu. S naším Domem dětí jezdil několik let na tábory, nejdříve jako táborník, poté jako praktikanta poslední tři roky doplňuje řady táborových vedoucí. Má rád sport a aktivně se mu věnuje již od dětství. Cvičení se věnuje sedm let. Je kondičním trenérem dětí a mládeže v Gladiator training Kralupy. Rád předává získané vědomosti a zkušenosti.

Petr Krbec

Tanci a hlavně hip hopu se věnuje již řadu let, v DDM pracuje 10 let. Petr se snaží děti učit tanečnímu projevu, každým rokem připravujeme taneční choreografii, se kterou se pak zúčastňujeme tanečních soutěží, především Středočeského tanečního poháru, který se koná již 8 let. Dosahuje s dětmi vynikajících výsledků a zatím každý rok postoupili do krajského kola a i tam se umístili na předních místech. Práce s dětmi ho baví a je rád, když jim může předávat své zkušenost. V DDM aktuálně vede zájmové útvary Hip-hop dance I. - začátečníci (děti 6-11 let) a Hip-hod dance II. - pokročilí (děti 11-16 let).

Marcel Novák

V DDM vede zájmové útvary Kickbox I. (děti 10-15 let) a Kickbox II. (dospělí).

Ing. František Seiner

Již od malička ho ve škole velmi bavila matematika a později se staly jeho koníčkem také šachy. Už na gymnáziu vedl kroužek šachistů. Později pak pomáhal místním trenérům a již několik let předávám své zkušenosti dětem v DDM. Děti se pod jeho vedením zúčastňují různých turnajů, kde slaví i nemalé úspěchy.

Karel Slapnička

Aikido dělá od roku 1988, kdy v Kralupech založil první klub aikida. Před tím dělal judo, má 2 Dan v judu a 5 Dan Hombu dojo v aikidu. Judo dělal od 16 let a dostal se do VTJ Dukla Prostějov , kde a závodil 1 ligu. Karel je spoluzakladatel České Asociace Aikido, kde pracoval ve vedení jako vicepresident několik let a poté i jako president ČAA. Kroužky Aikida v DDM vede již 17 let. Mezi jeho koníčky patří stolní tenis, plavání, turistika. Dále  dlouhá léta trénoval fotbalovou mládež na Kralupsku. Rád se toulá po horách se svou ženou a má rád pohodové lidičky.

Petr Straka

V DDM vede zájmový útvar Historický šerm určený dětem od 10 let.

Václav Svatoš

V DDM pracuje jako externí pracovník již 8 let. Učí děti základům florbalové hry. Nacvičuje s dětmi útok, obranu, střelbu , hraje s nimi florbalové turnaje. Tato práce se stala jeho  koníčkem a má ji moc rád.

Jan Štrachal

Jan vede v DDM kroužek Moderního tance. Ve 12-ti letech začal tančit street dance a po nástupu na taneční konzervatoř se začal plně věnovat i baletu a folklórním tancům. Své žáky vzdělává ve všech tanečních oborech, kterým se věnuje, ale hlavně předává lásku k tanci a radost z něho. 

Michal Topinka

Michal se celý život věnuje sportům (lyžování, basketbal, badminton, stolní tenis, atletika atd.). Od 18 let se začal věnovat žonglování a následně založil kroužek žonglování v DDM. Je trenérem mladších žáků v místním oddíle skiklub Kralupy. Za práci s dětmi v oblasti sportu dostal ocenění Čestný občan Kralup. V DDM aktuálně vede zájmové útvary Badminton (děti 11-15 let) a Stolní tenis (děti od 8 let).

Vladimír Verner

Pracuje v DDM jako externí pracovník již 9 let a to jako vedoucí šachového kroužku. Rád předává své zkušenosti a vědomosti z oblasti šachů dětem. Učí je základům šachové hry, různým kombinacím a šachovým partiím. Práce s dětmi ho naplňuje a má ji moc rád.

Viktor Žuk

V DDM vede zájmové útvary Olejomalba (děti od 12 let) a Keramika - sochařství (děti od 12 let). V těchto oborech má dlouholeté zkušenosti a rád je předává mladé generaci.