Naši lidé

Content of this page is not available in selected language (en).

NAŠI EXTERNISTÉ

Jan vede v DDM kroužek Moderního tance. Ve 12-ti letech začal tančit street dance a po nástupu na taneční konzervatoř se začal plně věnovat i baletu a folklórním tancům. Své žáky vzdělává ve všech tanečních oborech, kterým se věnuje, ale hlavně předává lásku k tanci a radost z něho. 


Jitka pracuje jako asistentka ve státní správě. Trénování volejbalu se věnuje již 25 let. Vždy ji bavila práce s dětmi, jezdila na letní tábory jako praktikantka i jako vedoucí. Od malička má ráda sport a ke sportu vedu také obě své děti.  Aikido dělá od roku 1988, kdy v Kralupech založil první klub aikida. Před tím dělal judo, má 2 Dan v judu a 5 Dan Hombu dojo v aikidu. Judo dělal od 16 let a dostal se do VTJ Dukla Prostějov , kde a závodil 1 ligu. Karel jespolu zakladatel České Asociace Aikido, kde pracoval ve vedení jako vicepresident několik let a poté i jako president ČAA. Kroužky Aikida v DDM vede již 17 let. Mezi jeho koníčky patří stolní tenis, plavání, turistika. Dále  dlouhá léta trénoval fotbalovou mládež na Kralupsku. Rád se toulá po horách se svou ženou a má rád pohodové lidičky.

Svůj první fotoaparát Olympus PEN E-PL3 již vyměnil za nový, ale značce Olympus zůstal věrný. Jejich fotoaparáty totiž splňují veškerá jeho očekávání – jsou malé, lehké, výkonné a mají výměnné objektivy. Ze všech technik fotografování, které zatím vyzkoušel, ho nejvíce zaujala právě technika Light painting – kreslení světlem. Při této technice vznikají fotografie nejčastěji za tmy, kdy doba snímání je nastavena na hodnotu od několika vteřin až po několik minut. Poté už jen záleží na fantazii fotografa, co vše před objektivem vykreslí. Ke kreslení se mohou použít různé zdroje světla od ručních svítilen, přes oheň a prskavky až po LED pásky. Všechny fotografie jsou výsledkem práce před objektivem, nikoliv práce ve Photoshopu. Jediné úpravy, které na fotkách probíhají, jsou úprava bílé barvy a ořez. V  Domě dětí a mládeže vede od letošního školního roku kurzy šití. Paní Eva je vyučena dámskou krejčovou, spolupracuje s českou výtvarníci pro kterou připravuji zakázkovou výrobu oděvů přehlídky a další zajímavé projekty. V kurzech šití se naučíte jak opravit nebo upravit oblečení pro své nejbližší, nebo jak si ušít něco nového a originálního. Paní Čípková Vám ráda předá něco ze svých zkušeností. Michal se celý život věnuje sportům (lyžování, basketbal, badminton, stolní tenis, atletika atd.). Od 18 let se začal věnovat žonglování a následně založil kroužek žonglování v DDM. Je trenérem mladších žáků v místním oddíle skiklub Kralupy. Za práci s dětmi v oblasti sportu dostal ocenění Čestný občan Kralup. Dále trénuje badminton a stolní tenis.

Tanci a hlavně hip hopu se věnuje již řadu let, v DDM pracuje 10 let. Petr se snaží děti učit tanečnímu projevu, každým rokem připravujeme taneční choreografii, se kterou se pak zúčastňujeme tanečních soutěží, především Středočeského tanečního poháru, který se koná již 8 let. Dosahuje s dětmi vynikajících výsledků a zatím každý rok postoupili do krajského kola a i tam se umístili na předních místech. Práce s dětmi ho baví a je rád, když jim může předávat své zkušenost.Již od malička ho ve škole velmi bavila matematika a později se staly jeho koníčkem také šachy. Už na gymnáziu vedl kroužek šachistů. Později pak pomáhal místním trenérům a již několik let předávám své zkušenosti dětem v DDM. Děti se pod jeho vedením zúčastňují různých turnajů, kde slaví i nemalé úspěchy.


JMÉNA  A PROFILY OSTATNÍCH PEDAGOGŮ BUDOU POSTUPNĚ DOPLNĚNY

Věra Pokorná

Studuje v 7. ročníku osmiletého gymnázia v Kralupech nad Vltavou. Již několik let se pravidelně účastní jako praktikant letního tábora DDM a v letošním roce vede v DDM kroužek kytary. Hře na kytaru se věnuje 9 let. Mezi další zájmy patří hra na klavír (10 let v ZUŠ) a tanec. Ve volném čase ráda sportuje.


Nikola Vojteková

Nikola naše děti učí klasickému stepu. O sobě říká toto: "Už od malička jsem ráda vystupovala a účastnila se různých soutěží. Začala jsem asi ve čtyřech letech aerobikem a pokračovala stepem ve skupině DIXI, kde jsem začala od osmi let. Tři roky jsem chodila do ZUŠ v Kralupech, kde jsem studovala populární zpěv se kterým jsem se tento rok účastnila už po šesté Kralupského Talentu. Zpěvu se dále věnuji a je jeden z mých nejoblíbenějších koníčků stejně tak jako step. Zkusila jsem mimo jiné i orientální tance a street dance s Eliškou Vachalcovou se kterou jsme se zúčastnily několika soutěží. Na Středočeském poháru jsme se umístily na 1. místě, tudíž jsme postoupili do krajského kola kde jsme skončily na krásném 3. místě. Snažím se myslet pozitivně a brát většinu věcí s nadhledem. Nikdy to není tak hrozné, jak to vypadá!"


Hana Bozděchová

Hana v DDM vede jógu prvním rokem a sama by se charakterizovala takto: 

Jógu cvičím už 15 let. Postupem času se stala mou dobrou přítelkyní a život bez ní už si dokážu jen stěží představit. A co mi dává? Klid a mír v duši, zastavení se v čase(kterého se stále nedostává:-). Jsem velmi aktivní člověk a jóga mi pomáhá k vnitřnímu zklidnění a zamyšlení. Zároveň posiluje i schránku - tělo, což je další významný přínos! I s dětmi mě jóga moc baví, učí mě vnímat věci jinak, barevněji. Energie máme občas příliš, ale divili byste se, jak jsou 10-leté děti schopné úžasně relaxovat! Petr Janoušek

Petr v DDM vede kroužek Street workoutu. S naším Domem dětí jezdil několik let na tábory, nejdříve jako táborník, poté jako praktikanta poslední tři roky doplňuje řady táborových vedoucí. Má rád sport a aktivně se mu věnuje již od dětství. Cvičení se věnuje sedm let. Je kondičním trenérem dětí a mládeže v Gladiator training Kralupy. Rád předává získané vědomosti a zkušenosti.


Karel Janda

Programování s dětmi a výpočetní technice se věnuje už přes 30 let. Začínal s tím ještě ve Svazarmu, na počítačích PP06 i na sálových počítačích v Kaučuku. Pak přešel do domu dětí v Kralupech nad Vltavou, kde používá ve výuce osobní počítače z celé jejich historie. Zařazuje do výuky zajímavé programy /nejraději freeware, s možností počeštění/ . Děti ho jako externistu motivují každým rokem, práce s nimi ho velmi naplňuje a uvolňuje mu tak stress z jeho hlavního zaměstnání. Většinu svého volného času teď věnuje třem vnoučatům.Kateřina Lamačová

Pochází z Otvovic, vystudovala vysokou školu obchodní v Praze, obor management leteckých podniků. Pracuje na letišti u bezpečnostní kontroly. Jejím největším koníčkem je zumba, které věnuje spoustu volného času. Tento druh tance ji naprosto uchvátil, jak skvělou hudbou , tak i skvělými krokovými variacemi. Udělala si veškeré kurzy a stala se instruktorem. Práci s dětmi se věnuje již čtvrtým rokem a velice ji baví. Miluje slunce, moře, léto, přírodu a čokoládu. Ráda tráví čas se svojí rodinou a přáteli. Její motto: Když nejde o život, jde o NIC


Eliška Vachalcová

Studuje odbornou školu ekonomickou v Kralupech nad Vltavou. V DDM trénuje street dance. Tanci se věnuje od svých 4 let, vystupovala a účastnila se amatérských soutěží. Později se pak začala věnovat i sportovnímu aerobiku, který dělala 6 let. Vyzkoušela i mnoho jiných sportů, ale vždy upřednostnila tanec. Od 12 let jezdila do pražského studia, kde měla možnost účastnit se republikových soutěží a poznat mnoho tanečních stylů. Nyní vede druhým rokem kroužek street dance v DDM. Snaží se pravidelně sportovat , ráda chodí posilovat, běhat či plavat. Jejím snem je cestovat a žít nějakou dobu v zahraničí. Snaží se žít přítomným okamžikem  a plnit si své sny.


Světlana Nováková

S dětmi pracuje 43 let, z toho 26 let v mateřské školce, 17 let v DDM. V současné době je externí pracovnice DDM. Vede kroužky Klavírní školička, Relaxační cvičení Cvičeníčko (cvičení rodičů s dětmi). Její životní motto: „ Všechno má svůj čas“


 

Viktor Žuk

V DDM vede od letošního roku zájmové útvary olejomalby a keramiky, kde se hlavně věnuje sochařství. Má dlouholeté zkušenosti v tomto oboru bude je rád předávat mladé generaci.


Václav Svatoš

V DDM pracuje jako externí pracovník již 8 let. Učí děti základům florbalové hry. Nacvičuje s dětmi útok, obranu, střelbu , hraje s nimi florbalové turnaje. Tato práce se stala jeho  koníčkem a má ji moc rád.


Vladimír Verner

Pracuje v DDM Jako externí pracovník již 7 let a to jako vedoucí šachového kroužku. Rád předává své zkušenosti a vědomosti z oblasti šachů dětem. Učí je základům šachové hry, různým kombinacím a šachovým partiím. Práce s dětmi ho naplňuje a má ji moc rád.


Ing. Martin Czechman

V DDM vede nový kroužek Zábavný modelář. Modelařina je i v soukromí jeho velkým koníčkem. Své zkušenosti se snaží předávat dětem ve věku 8 - 15 let.