Pocta Prof. Dr. Vojtovi

This news article is already more than five years old, it may not contain current information. » Open the latest news

V letošním roce by oslavil 100. narozeniny přední český ortoped a neurolog prof. Václav Vojta. Lékař, kterému tisíce dětí po celém světě vděčí za chůzi a zdravý pohyb. Mezinárodně uznávaná kapacita, jejíž jméno mělo být u nás po roce 1968 zapomenuto, neboť před srpnovou okupací emigroval do Německa. A snad právě Vojtův odchod do Mnichova napomohl k rozšíření jeho originální rehabilitační metody. Ta dnes pomáhá dětem od Latinské Ameriky přes Evropu až po Asii. Jeho fyzioterapeutický koncept založený na reflexní lokomoci usnadňuje u kojenců a malých dětí včasně odhalit motorické poruchy a navrací zdraví a naději tam, kde zbyla jen beznaděj a pláč.


Prof. Vojta při audienci u papeže Jana Pavla II.A jakou má spojitost naše DDM s touto výjimečnou osobností? Pan profesor Václav Vojta se narodil v Mokrosukách, kde v budově bývalé školy provozujeme rekreační areál. Na jeho počest jsme se proto rozhodli umístit na budovu pamětní desku s jeho podobiznou.


Profesor Václav Vojta patří mezi to málo českých vědců, kteří ve světě svou prací přispěli k lepšímu povědomí o naší zemi. A nejen za to mu patří náš velký vděk a uznání. Vojtova společnost dnes pořádá kurzy napříč planetou - v Nizozemí, Francii, Norsku, Švédsku, Španělsku, Itálii, Rakousku, Rumunsku, Česku, Slovensku, Polsku, Argentině, Chile, Mexiku, Venezuele, Koreji, Japonsku nebo v Indii.

Budete-li mít 30. září cestu na Klatovsko, zúčastněte se slavnostního odhalení jeho busty od akademického sochaře Viktora Žuka a společně s námi vzdejte hold člověku, který si zaslouží náš respekt a naši úctu.


https://www.youtube.com/watch?v=KtRI7JzlspM

https://www.youtube.com/watch?v=VwEaymT-jfk

Back to homepage